Nature Troia Erken Hasat Natürel Zeytinyağı 5 L Teneke

449,90 TL
425,00 TL %6 İndirimli

200 TL ve Üzeri Kargo Ücretsiz!

2 lt ve üzeri alımlarda Nature Zeytinyağlı Doğal Sabun %30 indirimli!

Troia Zeytinyağı

Çanakkale Boğazı’nın Asya kıyılarında ve Troia çevresindeki köylerde, binlerce yıldır iki denizin, Ege ve Marmara’nın karşılıklı rüzgarlarıyla sallanan zeytin ağaçlarından elde edilmiştir.

Homeros’un İlyada’da yazdığı gibi , dünyanın en büyük destanlarından birinin yaşandığı bu topraklardaki zeytin ağaçları Hektor’un gölgesinde dinlendiği zeytin ağaçlarından mirastır.

Zeytin ağacı mı kalmıştır o günden bu güne derseniz; İsa’dan önceki 7.yüzyıldan Hemoros tanıktır bu mirasa.

Büyük ozan anlatır İlyada’da. Bir adam körpe bir zeytin fidanı diker; ıssız bir bölgede bol bol su içirir fidana, gelişir güzelim fidan, çiçekler açar bembeyaz. Koca bir kasırga fidanı kökünden söküp toprağın üstüne serer… Fakat başka bir adam gelir körpe bir zeytin fidanı daha diker aynı toprağa… ‘’Troia Zeytinyağı’’nı yaratan topraktır.

Troia üretiminde; Büyük Anafartalar , Küçük Anafartalar, Alçıtepe, Seddülbahir, Kilitbahir, Eceabat yöresinin kaliteli yağlık zeytinleri kullanılmıştır.

Natürel Birinci Zeytinyağı, Erken Hasat

Troia Zeytinyağı, nasıl bir tüketime uygundur ?

  • Troia Zeytinyağının oleik asit oranı %1,5 den düşük olup daha çok sıcak yemeklerde tüketime uygundur.
  • Tadı meyvemsi, aroması baskın ve kokusu tazedir.
  • Zeytin ağaçaları, diğer ağaçlar ve çiçekler gibi yetiştiği yörenin iklim koşullarından, bitki örtüsünden, denize yakınlığından ve bulunduğu rakımdan etkilenir.

Diğer Ürünlerimiz

Diğer Zeytinyağlarımız